The Baby Beetles® http://babybeetles.tv

The Baby Beetles® to realizowana od 2005 roku seria piosenek dla najmłodszych do nauki podstaw języka angielskiego. Całość składa się z 40 odcinków, w których prezentowane są powszechne gesty, zachowania i zwroty grzecznościowe.

Dzięki innowacyjnej metodzie nauczania, grze słówek i dźwięków, seria zdobywa coraz większą popularność na całym świecie. Wersję animowaną przygotowało wrocławskie studio Xantus, producent efektów specjalnych m.in. dla seriali "Usta Usta" i "Ranczo" oraz animowanego "Włatcy Móch".

Serwis realizowaliśmy z myślą o najmłodszych odbiorcach. Układ treści jest intuicyjny, design bajecznie kolorowy, a interakcja zaprojektowana tak, by zwrócić uwagę dziecka. Na stronie głównej witają nas sympatyczni bohaterowie, którzy poruszają się i wydają dźwięki po najechaniu kursorem. Aby utrzymać zainteresowanie młodego odbiorcy, wprowadziliśmy dynamiczne elementy: poruszające się słońce i latającego motyla. Całość graficznie nawiązuje do transmitowanej w telewizji animacji.

Dla rodziców, którzy chcieliby poznać więcej szczegółów na temat Baby Beetles®, zamieściliśmy szereg przydatnych informacji. Ze strony można m.in. dowiedzieć się, kto jest twórcą specjalnej metody nauki angielskiego oraz na czym ona polega. Dostępne są również opisy wyjaśniające role poszczególnych postaci w kształtowaniu słownictwa dziecka.

Dla najmłodszych przygotowaliśmy rozmaite multimedia: na stronie dostępny jest fragment animacji, wyświetlany na specjalnie przygotowanej warstwie, można posłuchać oryginalnych piosenek i wyświetlać powiązane z nimi zdjęcia, a na koniec pobrać kolorowanki i tapety na pulpit w trzech rozmiarach.

Odtwarzacz video oraz animacje na stronie przeszły dodatkową modyfikację na potrzeby projektu. Do zarządzania treścią wykorzystaliśmy system WEGO CMS, w tym moduł galerii zdjęć oraz możliwość tłumaczenia strony na wiele wersji językowych.