Good Lock http://goodlock.com.pl

Wrocławska firma Good Lock jest producentem i dystrybutorem drzwi przeznaczonych na rynek mieszkaniowy i przemysłowy. Postawiła ona przed nami wyzwanie redesignu swojej strony internetowej goodlock.com.pl

Strona utrzymana jest obecnie w stonowanej czarno-biało-pomarańczowej kolorystyce. Prosty, sprawiający wrażenie solidnego, design powstał w oparciu o filozofię firmy – dostarczaniu rzetelnie wykonanych i niezawodnych produktów.

Podział menu na kilka bloków ułatwia poruszanie się w odpowiednim obszarze tematycznym. W podstawowym menu można znaleźć np. cennik, oferty pracy czy zdjęcia realizacji. Na uwagę zasługuje katalog produktów, podzielony na kategorie. Można również skorzystać z wyszukiwarki artykułów. Kategorie menu rozwijają się na podkategorie.

Każdy produkt opisany jest czytelnie, według spójnego schematu. Wszystkie takie podstrony zawierają specyfikację techniczną, opis, oraz przesuwaną galerię zdjęć. Pozwala to na rzetelne porównanie produktów. Nawigowanie po podstronach zostało ułatwione poprzez dodanie do każdej z nich przycisku „wstecz” oraz „powrót do początku strony”.

Boczne menu zawiera osobną sekcję, w której zostały umieszczone informacje dla współpracowników i potencjalnych klientów. Dział „kontakt z nami” daje możliwość bezpośredniego kontaktu z odpowiednim działem firmy. Spis salonów sprzedaży jest prowadzony w oparciu o mapę Polski podzieloną na województwa.

Strona zawiera również wiele materiałów do drukowania w formacie PDF, co jest szczególnie przydatne dla dystrybutorów, którzy samodzielnie mogą kompletować oferty. Część materiałów dostępna jest dopiero po zalogowaniu. Serwis z powodzeniem spełnia niełatwe zadanie prezentacji tak bogatej oferty produktów. Poza tym, jest źródłem materiałów dla ludzi związanych z firmą oraz dystrybutorów.