Strony internetowe - Baner

Twoje strony internetowe!

Nasz system CMS.

Tworzymy ciekawe graficznie i koncepcyjnie strony www, portale oraz sklepy internetowe, opierając je na jednym z najlepszych na rynku systemie WEGO CMS. Nie zapominając o użyteczności i funkcjonalności. Oferujemy również szeroki wachlarz usług marketingowych, pozcyjonujemy serwisy internetowe, tworzymy nowoczesne reklamy, realizujemy fotograficzne sesje zdjęciowe.

Wrocław, Warszawa, Kraków, Poznań i cała Polska

Strony internetowe responsywne (RWD) oraz wersje mobilne.

Coraz większy udział na rynku urządzeń mobilnych wymusił na na właścicielach stron (a co zatem idzie również na twórcach) konieczność dostosowania strony do urządzeń przenośnych. Takie dostosowanie polega na wykonaniu projektu graficznego, a także odpowiednim przygotowaniu kodu CMS oraz CSS dla niższych rozdzielczości (320 px, 480 px, 720 px) w stosunku do tzw. wersji desktopowej. Obserwujemy również i drugi trend. Rosnąca wielkość monitorów oraz ich rozdzielczości zarówno w komputerach stacjonarnych jak i w laptopach.To z kolei wymusza inne modyfikacje - konieczność dostosowania strony do wyższych rozdzielczości full HD i wyższych. 
Powyższe zabiegi w zakresie projektowania i dostosowania stron internetowych dla różnych rozdzielczości nazywamy Responsive Web Design, w skrócie RWD.

Dlaczego wykonanie wersji RWD (lub przynajmniej wersji mobilnej) jest ważne? Oto kilka powodów:

  • szybsze ładowanie się strony na urządzeniach mobilnych (mniej znaczące treści są ukrywane, zaś grafiki optymalizowane dla mniejszych rozdzielczości)
  • łatwość obsługi strony RWD (nie ma konieczności powiększania fragmentów strony w celu przeczytania treści, kliknięcia w link czy lub przycisk, a także obsługa gestów np. do przewijania galerii zdjęć),
  • zwiększenie dostępności i odwiedzalności strony (szybszy czas ładowania, dostosowanie treści i wyglądu przekłada się na niższy współczynnik odrzuceń strony), 
  • polepszenie pozycjonowania (od kwietnia 2015 r, google zmieniło politykę w zakresie pozycjonowania stron www, strony wykonane w technologii RWD pojawiają się wyżej w wynikach wyszukiwarki google dla osób korzystających z urządzeń mobilnych), 
  •  zwiększenie przewagi konkurencyjnej (strony RWD to wciąż jeszcze rzadkość, jeśli zrobisz stronę już teraz, zyskasz w stosunku do swojej konkurencji i zwiększasz swoje szanse w dotarciu do mobilnej części rynku).

Oczywiście nie trzeba wspominać, że możesz zamówić wersję responsywną swojego serwisu w naszej firmie :)