Pierwszy Urząd Skarbowy http://pus.wroclaw.pl

Czy prosta strona internetowa może stanowić wyzwanie? Jeżeli zadbamy o wszelkie detale, sposób nawigacji po stronie i szybki dostęp do informacji, to zdecydowanie tak! Tym bardziej, gdy tworzymy projekt dla wymagających użytkowników, a takich posiada Pierwszy Urząd Skarbowy we Wrocławiu.

Dla odwiedzających stronę przygotowaliśmy design w minimalistycznym stylu, elegancki i pozbawiony dodatków rozpraszających uwagę odbiorcy. Jedną z nielicznych grafik jest odręcznie narysowana mapa administracyjna Urzędu - dodatek do wyłącznie istotnych informacji na stronie głównej.

Zakładamy, że podatnik lub inny użytkownik serwisu oczekuje wyłącznie konkretów po wpisaniu adresu w przeglądarce. Dlatego do głównych informacji zaliczyliśmy m.in. godziny pracy Urzędu, nowości podatkowe i porady odnośnie rozliczeń. Dla bardziej wymagających, przygotowaliśmy wyszukiwarkę, która pomoże odnaleźć archiwalne i szczegółowe wiadomości.

Dopracowaliśmy sposób poruszania się po serwisie. Przeglądanie podstron za pomocą rozwijanej listy jest bardzo proste i równie łatwo wrócić do poprzedniej strony poprzez ścieżkę powrotu. Dzięki płaskiej strukturze witryny zgubienie się nawet mniej doświadczonego użytkownika jest praktycznie niemożliwe. Stosując odpowiedni kontrast tła i tekstu na stronie, zadbaliśmy także o osoby ze słabszym wzrokiem.

Najważniejszą zaletą serwisu PUS jest jednak szybki i łatwy kontakt z urzędnikiem. Godziny pracy, telefony i adres siedziby są zebrane w jednym miejscu i dostępne już na stronie głównej.

Doszło także nowe narzędzie komunikacji - formularz kontaktowy. To bardzo dobry sposób na zdobycie informacji i szansa na obsługę poza kolejką, gdyż w tym przypadku urzędnik sam zadzwoni do zgłaszającego.

Dodajmy do tego wdrożenie Biuletynu Informacji Publicznej w aktualnej stylistyce oraz rotator banerów, którym zarządza administrator witryny - taki mały projekt, a jakie możliwości rozwoju!

Miło nam, że po raz kolejny mieliśmy przyjemność pracować dla dużej instytucji publicznej i do grona zadowolonych klientów dołączył Pierwszy Urząd Skarbowy we Wrocławiu.