Yellowhouse http://yellowhouseenglish.com

yellowhouseenglish.com, to przykład jak można zrealizować prostą stronę rozprowadzającą (Landing page), w nowoczesny i atrakcyjny sposób.

Wydawnitcwo Yellowhouse po raz kolejny zwróciło się do nas abyśmy stworzyli stronę, oddającą światowy zasięg wydawnictwa oraz wysoką jakość jego publikacji, na której będą mogli dodawać linki do innych serwisów tworzonych na potrzeby ich kolejnych projektów. Produkcje takie jak Baby Beetles (realizowane przez nas, dostępne w Polsce na kanale Mini Mini) czy Tom & Kerry,  realizują misję wydawnictwa, której istotą jest nauka języka angielskiego wśród dzieci już od pierwszych miesięcy życia wg nowatorskich metod opracowanych przez Claire Selby. Claire to specjalistka o światowej renomie w dziedzinie innowacyjnych programów nauczania angielskiego dla dzieci, twórca Spiralnego Systemu Nauczania Języków Obcych (Spiral Language Learning System).

Serwis internetowy miał jednocześnie oddawać charakter wydawnictwa (których odbiorcami są głownie dzieci) oraz realizować przy tym inne założenia: efekty / animacje dla uatrakcyjnienia przekazu,  możliwość pełnego zarządzania treścią z poziomu CMS, dynamiczne dodawanie kolejnych wersji językowych, a także dostępność strony na wszystkich platformach łącznie z ipad'ami i iphon'ami - które jak wiadomo nie obsługują Flash.

Aby sprostać zadaniu zdecydowaliśmy się na realizację serwisu w modnym obecnie stylu One Page Design" (czy też Single Page Website), które opiera się na rozmieszczeniu zawartości strony oraz zaprojektowaniu nawigacji na jednym przesuwającym się ekranie (w tym wypadku góra / dół). Do animacji wykorzystaliśmy Java script. System CMS, umożliwia łatwą podmianę wszystkich tekstów, elementów graficznych oraz określania ich zachowań np. czy mają lewitować i z jaką intensywnością.